مجلس و دولتاخبارخبر مهمسیاست
موضوعات داغ

کاندیداها درقبال وعده‌های انتخاباتی پاسخگو می شوند.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: ما به‌دنبال تهیه طرحی هستیم که کاندیداها پس از کسب کرسی با رأی مردم نسبت به وعده‌های انتخاباتی‌شان پاسخگو باشند.

به گزارش شجرنیوز، عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس گفت: ‌ما شاهد هستیم که در زمان تبلیغات انتخاباتی عده‌ای از کاندیداها وعده‌هایی می‌دهند که بعداً به آنها پشت می‌کنند و در عرصه اقدام و عمل این وعده‌ها را عملیاتی نمی‌کنند.

وی افزود: این افراد از اعتماد مردم که بزرگترین سرمایه اجتماعی است برای کسب رأی خود خرج می‌کنند و بعد از کسب رأی مردم به وعده‌هایشان پایبند نیستند.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما در مجلس به دنبال تهیه طرحی هستیم که کاندیداهای انتخاباتی را نسبت به وعده‌های انتخاباتی‌شان پاسخگو کند و اینگونه نباشد که افراد فقط وعده بدهند و رأی جمع کنند.

گودرزی خاطرنشان کرد: اینکه امروز وعده‌های پرطمطراق انتخاباتی در جامعه خریدار دارد و مورد استقبال واقع می‌شود، به خاطر ضعف دستگاه‌های نظارتی است که نظارتی بر این امر ندارند.

وی افزود: ما شاهد هستیم که در تبلیغات انتخاباتی فرد کاندیدا وعده‌هایی می‌دهد که در محدوده اختیارات کرسی‌ای که می‌خواهد با رأی مردم آن را کسب کند نیست و از اختیارات دیگران برای این موضوع هزینه می‌کند.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:

از موضوع انتخابات گذشته، بعضی از مدیران اجرایی وعده‌هایی می‌دهند که می‌دانند اجرایی نمی‌شود، به عنوان مثال یک مدیر می‌داند که دو ماه دیگر بناست از کار برکنار شود اما بدون اینکه برنامه و ردیف اعتباری‌ای وجود داشته باشد، برای یک پروژه کلنگ‌زنی می‌کند و در مصاحبه‌اش می‌گوید که با این پروژه برای چندین نفر اشتغالزایی خواهد شد. یکی نیست که از این مدیر بپرسد که این پروژه براساس کدام برنامه و با کدام ردیف اعتباری بناست اجرایی شود.

منبع فارس

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.