اخبار شهرستان رباط کریماخبارخبر مهمدر استان

وزیر ارشاد: سرانه فرهنگی پایین در مسکن مهر باعث آسیب خانواده‌ها می‌شود

وزیر ارشاد گفت: جمعیت شهر پرند به 400 هزار نفر رسیده و چشم‌انداز آن 700 هزار نفر است، ولی هم‌پای آن زیرساخت‌های لازم و مراکز فرهنگی احداث نشده و به همین دلیل خانواده‌ها در معرض آسیب هستند و باید این کمبودها را برطرف کنیم.

وزیر ارشاد: سرانه فرهنگی پایین در مسکن مهر باعث آسیب خانواده‌ها می‌شود

به گزارش شجرنیوز، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت سیزدهم شامگاه جمعه در نشست مشترک نخبگان و ملاقات مردمی در محل فرمانداری شهرستان رباط‌کریم اظهار کرد: بنده به عنوان نماینده هیئت دولت و رئیس جمهور به این شهرستان آمده‌ام تا حرف‌های شما و مشکلاتی که وجود دارد، همینطور پیشنهاداتی که مطرح می‌شود را بشنوم و به هیئت دولت ارائه دهم.

وی با اشاره به مشکلات و نارسایی‌های حوزه فرهنگی گفت: ان‌شاءالله در یک بازه زمانی یک‌ساله مشکلات مطرح شده از جمله تامین زیرساخت‌های مورد نیاز، اختصاص زمین برای مجموعه‌های فرهنگی و آماد‌ه‌سازی تجهیزات لازم را برطرف خواهیم کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در رابطه با استیجاری بودن مکان اداره ارشاد شهرستان رباط‌کریم افزود: این مشکل را هم حل خواهیم کرد و جایی مناسب برای این اداره اختصاص خواهیم داد و در عین حال برای هنرمندان این شهرستان نیز جایگاه خوبی را در آن پیش‌بینی خواهیم کرد.

اسماعیلی با توجه به عدم وجود زیرساخت‌های لازم در شهرک آبشاسان و مسکن مهر پرند تصریح کرد: واقعا این قابل قبول نیست که این همه ساختمان ساخته شده باشد بدون توجه به آماده کردن زیرساخت‌ها، لذا باید بتوانیم مشکلات را حل کنیم و پاسخگوی مردم باشیم.

وی با اشاره به ۲۰ سفر استانی به شهرستان‌های مختلف بیان کرد: در این سفرها بیش از ۴۵۰۰ میلیارد تومان فقط برای اتمام پروژه‌های فرهنگی تخصیص داده‌ایم. اینها پروژه‌هایی بودند که بیش از ۱۶ سال قبل آغاز شده بود و کلا در این مدت، ۸۰ میلیارد تومان هزینه شده بوده و ما در این ۹ ماه دولت سیزدهم ۸۰ میلیارد تومان یعنی به اندازه هزینه ۱۶ سال گذشته اعتبار به این پروژه‌ها اختصاص دادیم.

نماینده دولت در خصوص تولید کاغذ و خودکفایی آن در کشور تاکید کرد: چهار مجموعه صنعتی را در کشور آماده کردیم تا پیگیری کنند که بتوانیم نیاز مجموعه‌های تولید کاغذ را حل کنیم، بنای ما این است که مشکلات را حل کنیم و انشاءالله تا یک سال و نیم آینده چهار مجموعه صنعتی تولید کاغذ داشته باشیم و بتوانیم بیش از نیاز کشور، کاغذ تولید کنیم و حتی آن را صادر کنیم.

اسماعیلی ادامه داد: وظیفه دولت خدمت‌گزاری و نوکری مردم است و با افتخار هم این کار را انجام می‌دهد و وزار نیز در دولت تمام تلاششان را می کنند و شب و روزشان را به هم دوخته‌اند تا کار انجام دهند که البته این وظیفه ما است و منتی نداریم.

وی با اشاره به کمبود و ناچیز بودن سرانه‌های فرهنگی در پرند گفت: شهر پرند از افتخارات جمهوری اسلامی است، این منطقه زمانی بیابان بوده و امروز جمعیت آن به ۴۰۰ هزار نفر رسیده که چشم‌انداز آن جمعیت بالای ۷۰۰ هزار نفر است و این یک اتفاق مهم و بزرگ است، ولی متاسفانه هم‌پای آن زیرساخت‌های لازم دیده نشده و ما دچار مشکلات شده‌ایم و برای حل کمبودها باید اقدام کنیم که خب طبیعی است که زمان می‌برد.

وزیر فرهنگ و اشاد اسلامی در همین خصوص با اشاره به کمبود فضای آموزشی در شهرک آبشناسان خاطرنشان کرد: طبق گزارشی که داده شد منطقه آبشناسان با ۲۵ هزار سکنه فقط یک مدرسه دارد در مساکن مهر مسجد به اندازه سرانه جمعیت نداریم، مراکز فرهنگی نداریم و به همین دلیل خانواده‌ها در معرض آسیب هستند و طبیعی است که باید این کمبودها را برطرف کنیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.