اخبار شهرستان بهارستاناخباردر استان

وزیر آموزش‌وپرورش در بهارستان: عقب ماندگی حوزه تربیت بدنی در مدارس جبران می‌شود

وزیر آموزش‌وپرورش گفت: ۳۵۰۰ میلیارد تومان بودجه نوسازی و تجهیز مدارس در سفرهای استانی تصویب‌شده و از آنجا که کرونا ورزش مدارس را تحت‌الشعاع قرار داد و به تعطیلی کشاند باید عقب ماندگی حوزه تربیت‌بدنی در مدارس جبران شود.

وزیر آموزش‌وپرورش در بهارستان: عقب ماندگی حوزه تربیت بدنی در مدارس جبران می‌شود

به گزارش شجرنیوز، یوسف نوری وزیر آموزش‌وپرورش صبح امروز در آیین نهضت ملی طراحی و ایجاد 2100 فضای ورزشی درون مدرسه‌ای شهید حاج قاسم سلیمانی کشور که پایلوت در بهارستان آغاز شد اظهار داشت: اماکن ورزشی در گذشته تعطیل بود و باید کاری جهادی در حوزه آموزش‌وپرورش انجام شود.

وی با بیان اینکه نرخ رشد شهرستان بهارستان 6 برابر استاندارد کشوری است افزود: در حاشیه شهرها مردم با رشد جمعیت و مهاجرت مواجه هستند و این مناطق فاقد امکانات و با کمبود فضاهای آموزشی روبه‌رو است.

وزیر آموزش‌وپرورش در ادامه گفت: نهضت ساخت 2100 فضای ورزشی درون مدرسه‌ای در کشور آغازشده است که تاکنون 800 فضای آموزشی آن تکمیل شده است.

نوری به حضور و مشارکت مردم در ایجاد فضاهای آموزشی تأکید کرد و ابراز داشت: خیرین مدرسه‌ساز نسبت به گذشته فعال‌تر شده و در حال حاضر ساخت فضاهای آموزشی دو برابر شده است.

وی با بیان اینکه سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش در حوزه تربیت بدنی به‌خوبی پیش می‌رود افزود: کرونا ورزش مدارس را تحت‌الشعاع قرار داد و به تعطیلی کشاند لذا باید عقب ماندگی حوزه تربیت بدنی در مدارس جبران شود.

وزیر آموزش‌وپرورش در پایان تغذیه، رتبه‌بندی معلمان و دهکده ورزشی دانش آموزان را در دستور کار آموزش‌وپرورش اعلام کرد و یادآور شد: 3500 میلیارد تومان بودجه نوسازی و تجهیز مدارس در سفرهای استانی تصویب‌شده است که از بزرگترین برکات انقلاب اسلامی و دولت آیت الله رئیسی و منجر به ایجاد اشتغال در کشور شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.