اخبار شهرستان ملارداخبارخبر مهمدر استان

شهردار ملارد: یکی از نیازهای ضروری شهرنشینی وجود فضاهای سبز است

شهردار ملارد ضمن اشاره به اهمیت اقدامات سازمان فضای سبز شهرداری گفت وجود فضاهای سبز و پارک‌ها، یکی از نیازهای ضروری شهرنشینی است.

شهردار ملارد: یکی از نیازهای ضروری شهرنشینی وجود فضاهای سبز است

به گزارش شجرنیوز، محمد بهمنی شهردار ملارد، در هفته جهانی محیط زیست، اظهار کرد: امروزه مفهوم شهرها بدون وجود فضای سبز مؤثر در اشکال گوناگون آن دیگر قابل‌تصور نیست. شهرها به‌عنوان کانون‌های تمرکز، فعالیت و زندگی انسان‌ها برای اینکه بتوانند پایداری خود را تضمین کنند، چاره‌ای جز پذیرش ساختار و کارکردی متأثر از سیستم‌های طبیعی ندارند.

وی ادامه داد: در این میان، فضای سبز به‌عنوان جزء ضروری و لاینفک پیکره شهرها در متابولیسم آن‌ها نقش اساسی دارند که کمبود آن‌ها می‌تواند اختلالات جدی در حیات شهرها به‌وجود آورد.

شهردار ملارد اضافه کرد: فضاهای سبز و پارک‌ها بخشی از چهره مطلوب شهر را می‌سازد و یکی از نیازهای ضروری و پدیده‌های اثرگذار زندگی شهرنشینی محسوب می‌شود و کیفیت و کمیت این فضاها در بهبود شرایط محیط زیست نقش مؤثری دارد.

بهمنی متذکر شد: متأسفانه در شرایط فعلی جوامع شهری، رشد و توسعه روزافزون و اغلب ناموزون شهرها، عوارض مدرنیسم و زندگی شهرنشینی، محدودیت امکانات تفریحی، آلودگی هوا و صدا، فشارهای حاصل از کار روزانه و مشکلات تأمین هزینه زندگی، آثار نامطلوبی در حیات سالم و فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و رفاهی شهرنشینان باقی گذاشته که بدین منظور، بسط و توسعه سریع فضاهای سبز و دگرگونی شهری به یکی از اولویت‌های انکارناپذیر مدیران شهری تبدیل‌شده و سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری، بازوی توانمند شهرداری‌ها دراین‌حوزه، تمام توجه و نیروی خود را به کار گرفته تا با تدوین و اجرای طرح‌ها و اقدامات گوناگون ضمن ارتقای سرانه‌های فضای سبز شهری، از آسیب و خدشه به محیط زیست در اثر عوامل متعددی همچون توسعه کالبد شهری، جلوگیری به‌عمل آورد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: در این‌ راستا از دیگر اهداف این سازمان، توجه به حذف و کاهش زوائد و آلاینده‌های بصری و ارتقای ارزش زیباشناختی شهر است که بی‌شک این امر در شرایط زندگی ماشینی این روزها، تأثیر بسزایی بر سلامت روح و روان شهروندان دارد و باید به‌طور ویژه به آن توجه شود.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.