اخبار شهرستان قدساخبارخبر مهمدر استان

سخنگوی شورای شهرقدس: زیرساخت‌های شهر عادلانه توزیع شود

سخنگوی شورای اسلامی شهرقدس گفت: توزیع عادلانه زیرساخت‌ها از سال‌های دور در شهرقدس انجام نشده و شاهد مشکلات زیادی در برخی مناطق شهر هستیم که مدیریت شهری سعی در کاهش آنها دارد.

سخنگوی شورای شهرقدس: زیرساخت‌های شهر عادلانه توزیع شود

به گزارش شجرنیوز، سعید ششگل‌نژاد  روز یکشنبه 23 خرداد در جلسه شورای اسلامی شهر قدس بابیان اینکه اگرچه رفع بسیاری از مشکلات و معضلات موجود نیازمند هم‌افزایی و مشارکت تمامی دستگاه‌های اجرایی است، اظهار داشت: رفع فقر و آسیب‌های اجتماعی خارج از توان و مسئولیت شورای شهر است اما باید به صورت جهادی و با همدلی تمامی نهادها و انجام اقداماتی مانند کمک‌های مومنانه و معرفی به کمیته امداد، زمینه رفع این مشکلات را فراهم کنیم.

وی ادامه داد: توسعه متوازن نقاط مختلف شهر از سیاست‌های کلان دوره ششم شورای اسلامی شهر است و با هدف ارتقای کمی و کیفی زیرساخت‌های شهری و افزایش سرانه‌های عمومی در مناطق کمتربرخوردار، تمامی پروژه‌های عمرانی مانند آسفالت، جدول‌گذاری و تامین روشنایی با اولویت مناطق محروم به ویژه محله محمدآباد اجرایی می‌شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهرقدس با بیان اینکه تأمین سرانه‌های مختلف مانند سرانه ورزشی، فضای سبز و فرهنگی از وظایف شورا و شهرداری است، خاطرنشان کرد: رویکرد مدیریت شهری جلوگیری از خاک خوردن طرح های عمرانی و خدماتی است.

ششگگل‌نژاد اضافه کرد: کلنگ‌زنی و اجرای همزمان چند طرح بزرگ امر مطلوبی نیست و موجب خسارت به بیت‌المال می‌شود؛ وقتی زمان زیادی صرف اجرای یک طرح می‌شود قیمت تمام شده و هزینه‌های اجرایی آن چند برابر خواهد شد.

وی ادامه داد: رویکرد مدیریت شهری این شهر در دوره ششم به گونه‌ای است که روند اجرای طرح ها متناسب با بودجه باشد و با تزریق مناسب آن پس از آغاز کار، سریعا به بهره‌برداری و افتتاح برسد و پس از آن طرح بعدی آغاز شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهرقدس افزود: بودجه سال ۱۴۰۱ به طور دقیق و با مشاوره‌های کارشناسان مجرب تدوین شده است و با برنامه‌ریزی درست در سال جاری شاهد اقدامات موثری در جهت رشد و توسعه متوازن و عدالت‌محور در شهر خواهیم بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.