گوناگوناخبارورزش

زارع: آمریکایی‌ها خیلی کُری می‌خوانند، ما در تشک جواب می‌دهیم/ تقدیم طلایم به آستان قدس یک کار دلی بود

قهرمان سنگین وزن کشتی جهان می‌گوید که تقدیم مدال طلایش به آستان قدس رضوی صرفا یک کار دلی بوده و هرگز به دنبال تشریفات در این خصوص نبوده است.

به گزارش شجرنيوز، امیرحسین زارع در خصوص حضورش در دور برگشت لیگ برتر آزاد اظهار داشت: تمریناتم را از چندی قبل شروع کرده‌ام و اگر کادرفنی تیم فولادین ذوب صلاح بداند، در دور برگشت لیگ برتر آزاد برای این تیم کشتی خواهم گرفت.

وی در مورد اینکه به تازگی عنوان خادمی امام رضا (ع) را به دست آورده، تاکید کرد: مدت‌ها بود دنبال این اتفاق بودم. افتخار بزرگی نصیبم شد و خوشحالم که امام رضا (ع) طلبید و به خادمی ایشان نائل شدم. امیدوارم خادم خوبی برای امام رضا (ع) باشم.

قهرمان 21 ساله کشتی آزاد جهان که طلای جهانش را نیز به آستان قدس رضوی تقدیم کرد، ادامه داد: قبل از مسابقات جهانی با مربیان که صحبت می‌کردیم، نیت کرده بودم اگر مدال طلا بگیرم با توجه به اینکه این اولین مدال طلای من در رده بزرگسالان محسوب می‌شد، خدمت آستان قدس رضوی ببرم که خداراشکر این اتفاق افتاد. کاملا یک کار دلی بود و دنبال هیچ تشریفات و کار رسانه‌ای نبودم.

زارع در مورد اینکه بهمن ماه به احتمال فراوان نماینده سنگین وزن ایران در مبارزه دوستانه با آمریکایی‌هاست، عنوان کرد: همه ما دنبال این هستیم که کشتی خوبی بگیریم. کادرفنی برای ما برنامه ریزی می‌کند و ما هم تا جایی که بلد هستیم تمرینات‌مان را در این مدت دنبال می‌کنیم. خودم را برای این مسابقه آماده می‌کنم و اتفاقا خیلی هم برای رفتن به آمریکا و کشتی گرفتن با استیوسون مشتاقم. او خیلی کُری می‌خواند، البته که این کار جزو عادات کشتی گیران آمریکایی است، اما همانطور که قبلا هم گفتم، ما معمولا حرف‌مان را روی تشک می‌زنیم.

دارنده مدال برنز المپیک 2020 توکیو با تاکید بر اینکه می‌داند در سال 2022 برای تکرار قهرمانی جهان کار مشکلی خواهد داشت، افزود: قطعا برای تداوم این مدال باید زحمت زیادی کشید. من دست از تلاش برنمی‌دارم. کشتی ورزش سخت و بی‌رکوردی است. اینطور نمی‌شود که بخوری و بخوابی و بعد مدالت را تکرار کنی. تکرار قهرمانی جهان تمرین و زحمت زیادی می‌خواهد که امیدوارم دعای خیر مردم هم بدرقه راهم باشد.

زارع در مورد اینکه جدا از رقبای مدعی خارجی، چندین رقیب داخلی نیز برای رسیدن به دوبنده تیم ملی دارد، به تسنیم گفت: رسیدن به دوبنده تیم ملی کار آسانی نیست. حریفان داخلی باتجربه‌ای دارم که همه هم کشتی گیران خوبی هستند. ابتدا باید برای رسیدن به دوبنده تیم ملی تلاش کنم و بعد به فکر تکرار مدالم باش.

 

منبع: تسنيم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.