اخباربین المللخبر مهممنطقه

بن سلمان: ما خواستار داشتن روابط خوب با ایران هستیم

ولی عهد سعودی با تغییر لحن خود در قبال ایران اظهار داشت که این کشور همسایه عربستان است و ریاض خواستار داشتن روابط خوب با تهران است.

به گزارش شجرنيوز، به نقل از العربیه، «محمد بن سلمان» ولی عهد سعودی سه شنبه شب در یک گفت‌وگوی تلویزیونی اعلام کرد که کشورش خواهان برقراری روابط خود با ایران است.

ولی عهد سعودی که پیشتر گفته بود جنگ را به داخل ایران خواهد کشاند، حالا می‌گوید که «عربستان خواستار برقراری روابط دوستانه با ایران است».

بن‌سلمان در ادامه این گفت‌وگو عنوان کرد: «مشکل ما رفتارهای منفی ایران از برنامه هسته‌ای و موشک‌های بالستیک این کشور گرفته تا حمایت از “شبه نظامیان” در منطقه است، اما عربستان با کشورهای منطقه و دنیا برای ایجاد راه‌حل جهت رفع این مشکلات همکاری می‌کند».

محمد بن سلمان ولی عهد عربستان سعودی در ادامه اظهار داشت که «ایران همسایه عربستان است و ریاض بر داشتن روابط خوب با این کشور تأکید دارد».

وی همچنین تصریح کرد: «عربستان در 90 درصد از مسائل منطقه با آمریکا اتفاق نظر دارد و واشنگتن شریک راهبردی ریاض است».

ولی عهدی سعودی که ابتدای جنگ یمن از پیروزی چند هفته‌ای کشورش سخن می‌گفت، اکنون در این مصاحبه تلویزیونی از انصارالله خواست تا آتش‌بس را بپذیرد و به میز مذاکره برگردد.

بن سلمان در ادامه مصاحبه خود این پرسش را مطرح کرد که کدام کشور می‌پذیرد یک «گروه شبه نظامی» در نزدیکی مرزهای آن مستقر باشد؟ وی در ادامه افزود: «از حوثی‌ها می‌خواهیم که برای پایان جنگ یمن به پای میز مذاکره بیایند».

محمد بن سلمان همچنین گفت که نفت برای عربستان فواید زیادی داشته است، اما بیرون از بخش نفت فرصت‌های بزرگی برای این کشور وجود دارد.

منبع : تسنيم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.