اخبار شهرستان بهارستاناخبارخبر مهمدر استان

انتخاب نسیم‌شهر به عنوان نمونه مطالعاتی کاهش آسیب‌های اجتماعی کشور

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران با تاکید بر لزوم تکمیل زیر ساخت‌های شهرستان‌های جدیدالتاسیس در استان تهران از تعیین نسیم شهر در شهرستان بهارستان به عنوان نمونه مطالعاتی توسعه شهری و کاهش آسیب‌های اجتماعی در سطح کشور خبر داد.

انتخاب نسیم‌شهر به عنوان نمونه مطالعاتی کاهش آسیب‌های اجتماعی کشور

به گزارش شجرنیوز، علاالدین ازوجی گفت: در استان تهران، شهرستان‌های جدید التاسیس همانند بهارستان از زیر ساخت‌های لازم برخوردار نیستند و در زمره شهرستان‌های محروم قرار می‌گیرند و سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز موظف به رفع نیاز‌ها در چارچوب مقررات خواهد بود.

وی افزود: در برنامه هفتم توسعه کشور، تقویت زیر ساخت‌های اداری شهرستان‌های جدید مد نظر است که از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری تامین خواهد شد. در همین راستا نسیم شهر در شهرستان بهارستان به عنوان نمونه مطالعاتی در سطح کشور برای توسعه شهری و کاهش آسیب اجتماعی تعیین شده است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران ادامه داد: بی تردید ایجاد زیر ساخت‌ها توسط دولت، ضروری است، اما بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی نیز در این مسیر نقش بسزایی دارد؛ در حقیقت حضور بخش خصوصی برای رونق تولید و تکمیل زنجیره اقتصادی لازم خواهد بود.

ازوجی تاکید کرد: بخش خصوصی با تقویت حوزه‌های آموزش، بازاریابی و فنی می‌تواند شهرستان بهارستان را به قطب صنعت محصولات چوبی و پوشاک کشور تبدیل کند. در حال حاضر تخصیص اعتبارات جدید عمرانی منوط به بهره برداری طرح‌ها تا پایان سال جاری خواهد بود تا مردم از منافع این طرح‌ها بهره‌مند شوند.

وی تصریح کرد: برای حل مشکلات شهرستان بهارستان اعتبارات بخش‌های بهزیستی، ورزش، آموزش، نیروی انتظامی، کشاورزی، فرهنگ، آب و فاضلاب بررسی و تخصیص داده خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.