اخبارخبر مهمذره بین شجرسیاستسیاست ایران

اطلاعیه اداره زندان‌های تهران درباره مرگ «ساسان نیک نفس»

اداره کل زندان‌های استان تهران در خصوص مرگ ساسان نیک نفس -زندانی- اطلاعیه‌ای صادر کرد.

به گزارش شجرنیوز، روابط عمومی اداره کل زندان‌های استان تهران اعلام کرد:

زندانی ساسان نیک نفس فرزند محمد با محکومیت ۵ سال حبس از سوی دادسرای عمومی تهران وارد زندان شده و در اندرزگاه ۶ زندان اسکان داشته است.

نامبرده در بدو ورود و درفرآیند تکمیل پرسشنامه‌های شخصیت اعلام داشته سابقه یک نوبت اقدام به خودکشی از طریق مصرف قرص داشته است.

بر اساس اعلام بهداری ندامتگاه زندانی فوق الذکر روزانه داروهای مراقبت تحت نظری از سوی بهداری زندان دریافت و انسولین قلمی که توسط خانواده تهیه می گردید در داخل اندرزگاه تزریق می کرده است.

این زندانی  در طول  مدت زمان حضور  در زندان تاکنون  حدودا ۳۵ مرتبه توسط پزشکان متخصص اعم از اعصاب و روان، دندانپزشکی ،  متخصص داخلی، روانپزشک ، روانشناس و پزشک عمومی ویزیت گردیده و در چهار نوبت با هماهنگی دادیار ناظر زندان به مراکز درمانی و آزمایشگاهی خارج از ندامتگاه اعزام شده بود.

نامبرده در مورخ  ۰۰/۰۳/۱۵  ساعت ۷:۴۰ به علت خروج  ترشحات خونی از دهان و بینی به بهداری واحد ۲ اعزام و  تشخیص پزشک وقت به علت کاهش سطح هوشیاری در ساعت ۰۸:۰۰ به بهداری مرکز اعزام می گردد و  اقدامات درمانی توسط پزشک متخصص طب اورژانس انجام می‌گیرد و بنا به اظهارات پزشک معالج نامبرده پس از سیر انجام اقدامات درمانی حال عمومی وی مساعد و اقدام به مصرف آب و دو قاشق غذا به دلیل عدم افت قند می نماید و  شرایط جسمانی رو به بهبودی بوده است  که طی مکالمه‌ای که با پزشک داشته است اعلام می دارد از احدی زندانیان چند عدد قرص گرفته و مصرف نموده و پس از مصرف شرایط وی نرمال نبوده است که نامبرده مجدداً تشنج کرده و  بنا به تشخیص پزشک سریعا در ساعت ۱۷:۲۰   به  صورت اورژانسی به  بیمارستان فیروزآبادی منتقل می‌شود و در نهایت  این زندانی در بیمارستان فوت می‌شود.

منبع: ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.