اخبار استان هااخبار

آماده‌سازی مدارس زلزله‌زده اندیکا ظرف یک ماه / ارزیابی اولیه از ۸۰۰ واحد آسیب‌دیده

استاندار خوزستان با بیان این که مدارس مناطق زلزله زده اندیکا ظرف یک ماه آماده خواهند شد، گفت: همچنین پرونده ۸۰۰ واحد آسیب دیده، تکمیل و ارزیابی اولیه آن انجام شد.

به گزارش شجرنيوز، صادق خلیلیان در پایان جلسه قرارگاه بازسازی مناطق زلزله‌زده خوزستان، اظهارکرد: تقسیم کاری بین دستگاه‌ها انجام شده بود که از هر دستگاه نیز گزارش کار گرفتیم. خوشبختانه بحث مربوط به تکمیل پرونده واحدهایی که باید احداث شوند به اتمام رسیده است.

به گزارش ایسنا، وی با بیان این که واحدهایی که باید بازسازی و تعمیر شوند نیز ۱۹۵۰ واحد هستند، افزود: از این تعداد پرونده ۸۰۰ واحد تکمیل و ارزیابی اولیه آن نیز انجام شده و می‌توانند هم اکنون عملیات بازسازی را جهت این تعداد واحد شروع کنند و به محض این که مصوبه دولت ابلاغ شود، اعتبار در اختیار خانوارها قرار می‌گیرد تا ما بتوانیم از فرصت بازسازی به بهترین شکل استفاده بکنیم.

استاندار خوزستان گفت: قرار شد ۵ واحد مدرسه آسیب دیده نیز نوسازی و بازسازی شوند و در عین حال ۶۰ مدرسه هم داریم که باید از طریق تعمیرات و یا اختصاص کانکس فعال شوند که ظرف یک ماه به بهره‌برداری خواهند رسید و انشاءالله کار بازگشایی مدارس مناطق زلزله زده را تا آخر آبان ماه به تدریج و به صورت هر واحد آموزشی که آماده شد، خواهیم داشت.

وی عنوان کرد: در خصوص برخی از ضروریات هم تصمیم‌گیری شد که به تدریج برخی از عشایر که به منطقه برمی‌گردند، ضروریات زندگی مثل چادر یا برخی از مایحتاج عمومی در اختیار این دسته از هموطنان هم قرار بگیرد.

خلیلیان گفت: در عین حال برخی از مایحتاج ضروری علاوه بر سهمیه عادی مانند آرد هم تا ۲۰۰ کیسه بیشتر تخصیص داده می شود که ۵۰۰ کیسه در منطقه در حال توزیع است و ۱۵۰۰ کیسه هم از امروز توسط امور عشایر و تعاون روستایی ارسال خواهد شد.

 

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع : ايسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.